Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Prohlížíte si stránku: Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce panelákových bytů

Rekonstrukce panelových bytů v současné době téměř nezná žádné limity a dokáže změnit jejich vzhled k nepoznání. Hnacím motorem je touha po skutečném komfortu, maximálním využití obytné plochy a také po ještě nedávno nedosažitelné originalitě interiéru typizovaného panelákového bytu. Fantazie vlastníků nezná mezí a možnosti se zdají být téměř bez hranic.

 

Panelákový byt však není samostatnou stavbou nezávislou na svém okolí, ale naopak nedílnou součástí konstrukce celého domu. Neodborný zásah do panelové stěny v rekonstruovaném bytě pak velmi snadno může způsobit závažné poškození celého domu.

 

Nejčastější dotazy

Jak je časově náročné vyřezat do panelu otvor pro dveře?

Čas potřebný k vyřezání dveřního prostupu je závislý na velikosti, tvaru a tloušťce stěny. Standardní dveřní prostup o rozměru  0,9m x 2m x 0,15m vám zhotovíme za cca 8 hod.

Je potřeba byt před řezáním panelu nějak připravit?

Je důležité z obou stran budoucího dveřního prostupu vše dostatečně odstranit a uvolnit přístupovou cestu k místu prováděných prací. Ostatní zabezpečení provádí naše firma. Dále prosíme, neodstraňujte s obou stran prací podlahové krytiny (lino dlažba atd.) místo prací se lépe zajišťuje proti zatečení vody. Dále prosíme, pokud jde o celkovou rekonstrukci neodstraňujte starou vanu nebo sprchový kout pomůže to při čištění strojů a zařízení po skončení prací.

Potřebuji na řezání otvoru do panelu povolení?

Nezbytnou součástí rekonstrukce a zásahu do nosných konstrukcí panelového bytu je statický posudek vydaný autorizovaným inženýrem pro statiku a dynamiku staveb (v případě potřeby statiku zajistíme). Dále je potřeba zajistit ohlášení stavby nebo stavební povolení na příslušném stavebním úřadě.

Způsobí řezání panelu zvýšenou prašnost v celém bytě?

Řezání prostupu se provádí diamantovou technologií která je chlazená vodou. Z toho důvodu nevzniká prach jenom minimální neznatelná vodní mlha.

Vyžádejte si naši nabídku

Hledáte nejvhodnější řešení pro Vaši stavbu? Chcete znát naši konkrétní nabídku a nákladovou kalkulaci? Neváhejte prosím využít tohoto formuláře a vyžádejte si ji! 

Naší prioritou je Vaše spokojenost - práce dokončena v termínu, v nejlepší možné kvalitě a se schváleným rozpočtem.

 Nahoru